ikona

WWNET firma telekomunikacyjna świadczymy usługi dostępu do internetu oraz usługę VOIP (telefonia internetowa)    |    sieci w technologii

KONTAKT Z NAMI

TELEFON KONTAKTOWY:

+48 32 415 27 08

WYŚLIJ DO NAS FAX:

NAPISZ DO NAS WIADOMOŚĆ E-MAIL:

Sprawdź nasz zasięg

ikona
Zobacz nasz zasięg. Wybierz województwo i sprawdź czy możesz skorzystać z internetu za darmo! więcej...ikona

Technologia

___________________________________________________________________________________________

 

WiMAX (IEEE 802.16e)

 

W roku 2011 firma otrzymała dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013 na budowę nowej sieci internetowej na obszarze województwa śląskiego i opolskiego w technologii WiMAX (Worldwide Interoperability for Microwave Access). Dzięki dofinansowaniu WWNET wybuduje nowoczesną sieć radiową opartą na standardach IEEE 802.16e. WWNET zdecydowała się na wdrożenie nowej technologii, aby móc oferować usługę dostępu do szerokopasmowego Internetu oraz telefonii VOIP na wysokim poziomie.

Zaletą WiMAX jest bardzo duża szybkość oraz znaczny zasięg działania. Kolejną zaleta jest fakt, iż odbiornik Klienta nie musi znajdować się w bezpośredniej widoczności optycznej ze stacją nadawczą, a sam sygnał jest odporny na panujące warunki atmosferyczne (tj. deszcz, śnieg, itp.), pracując stabilnie i nieprzerwanie w najbardziej ekstremalnych warunkach. Jest więc to idealne rozwiązanie dla osób, które dotychczas nie mogły korzystać z sieci przewodowych z powodu zbyt dużej odległości od centrali, lub jej braku w okolicy, a jednocześnie zamieszkują na obszarze niskiej zabudowy. Technologia WiMAX pozwoli nam na wprowadzenie usługi VOIP (ang. Voice over Internet Protocol), a więc tanie rozmowy telefoniczne z całym światem. Planowany termin zakończenia budowy nowej sieci to 31.12.2013r. Klienci, którzy będą chcieli skorzystać z Promocji WiMAX będą sukcesywnie podłączani w trakcie realizacji projektu. Wykaz miejscowości objętych projektem znajduje się w zakładce Zasięg. Zachęcamy do zapisywania się na listę chętnych, ponieważ liczba osób podłączonych w ramach projektu jest ograniczona.

 

 

JAK NIE WiMAX TO STANDARD IEEE 802.11 a/b/g/n

 

Od początku działalności WWNET wykorzystuje technologię sieci radiowej opartą na standardach IEEE 802.11a/b/g/n. Zdecydowana większość sieci internetowej funkcjonuje w częstotliwości 5GHz dzięki czemu dostęp do Internetu jest stabilniejszy. Do montaży stosujemy najnowsze urządzenia dostępne na rynku, a punkty nadawcze są ciągle modernizowane. Przykładamy wszelkich starań aby sieć funkcjonowała bezawaryjnie i stabilnie.

 

 

Strona główna    |    Informacje o firmie   |    Aktualności   |    Dla domu   |    Dla firmy   |    Projekty Unijne   |    i-BOK   |    Zasięg   |    Kontakt
ikona WWNET - świadczymy usługi dostępu do internetu oraz usługę VIOP (telefonia internetowa). Działamy na terenie województwa śląskiego i opolskiego. Podejmujemy działania zmierzające do minimalizacji zjawiska wykluczenia cyfrowego w społeczeństwie.
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych